Minecraft 1.8.9 The Bountiful Update

Minecraft 1.8.9 The Bountiful Update to bardzo popularna gra komputerowa z otwartym światem (sandbox), w której gracze budują własną krainę. Otrzymujemy nieograniczone możliwości w tworzeniu wirtualnej przestrzeni, a wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności. W tym celu trzeba wydobywać oraz przetwarzać surowce z otaczającego graczy sandboksowego świata składającego się z sześciennych bloków. W grze występuje cykl dnia oraz nocy. Za dnia można beztrosko się poruszać, lecz gdy zapadnie zmrok na świat wychodzą potwory chcące pozbawić nas życia. Akcję przedstawioną w Minecraft obserwujemy w widoku z perspektywy pierwszej osoby (FPP).

Screenshot: Minecraft 1.8.9 The Bountiful Update

Reading: minecraft launcher download za darmo 1.8

ósma oficjalna aktualizacja do pełnej wersji gry Minecraft 1.8.9 pozwala korzystać z wielkiej puli nowych bloków oraz podwodnych budowli

Minecraft 1.8.9 The Bountiful Update – Co nowego nas czeka?

Jeśli kochacie Minecrafta, każda aktualizacja będzie z pewnością dużą niespodzianką. Dlatego przedstawiamy ósmy już oficjalny update do jednego z najpopularniejszych symulatorów życia. Jeśli chodzi o wymagania, w tej aktualizacji usunięto “globalny poziom trudności” i od teraz każdy świat zachowuje swój ustawiony poziom trudności. Pasek głodu regeneruje się po ustawieniu poziomu trudności na “Pokojowy”. Będziemy mieli dostęp do bardziej rozbudowanych statystyk i na przykład dowiemy się, ile centymetrów gracz przeszedł skradając się lub ile czasu minęło, od jego ostatniej śmierci. W sekcji rozgrywki możemy liczyć na nowe osiągnięcie: Ulepszenie, zdobywane po wytworzeniu złotego ulepszonego jabłka. Oprócz tego grę wzbogaci nieznane dotąd zaklęcie: Głębinowy wędrowiec, które posiada trzy poziomy i pozwala na szybsze poruszanie się w wodzie. W trybie gry przetrwania zaklęte mogą zostać tylko buty. System zaklinania także został zmieniony, ponieważ ta czynność wymaga od teraz 1-3 sztuk lazurytu. Zaklinanie nie zabiera graczowi całego doświadczenia, od teraz wykorzystuje jedynie 1-3 poziomy.

Minecraft 1.8.9 The Bountiful Update – Latarnia morska, podwodna świątynia i stojak na zbroję

Z nowych budowli warto zwrócić uwagę na latarnię morską, która naturalnie występuje tylko w podwodnych świątyniach, a można ją sztucznie wytworzyć z odłamków i kryształów pryzmarynu. Emituje ona światło na poziomie 15 i posiada animowaną teksturę. Odłamki i kryształy pryzmarynu upuszczane są przez strażników, zatem trzeba być czujnym, aby coś “złapać”. Przedmiotem, którego wcześniej nie zobaczyliśmy w grze symulacyjnej Minecraft jest stojak na zbroję wytwarzany z kamiennej płyty i sześciu patyków. Element grupuje się po 16 sztuk i oddziałuje na niego grawitacja. Stojak używany jest, jak sama nazwa wskazuje, do wieszania zbroi, chociaż, co ciekawe, można również umieszczać na nim takie przedmioty, jak głowy mobów, dynie itp.

Related: How To Get A Bucket Of Lava In Minecraft Pocket Edition : 3 Steps

Kontynuując temat nowych budowli, możemy jeszcze skorzystać z podwodnej świątyni, która jest strukturą generującą się w biomie głębokiego oceanu. Poza tym jest zbudowana z różnych odmian pryzmarynu i latarni morskich, a aż osiem bloków złota występuje w centrum tej struktury jako skarb. Dopasowany tryb świata pozwala graczowi na zmianę ustawień rzeczywistości do własnych potrzeb. Modyfikować można praktycznie wszystko: od wysokości morza, przez rzadkość biomów, aż po częstotliwość pojawiania się rud. Niektóre ustawienia mogą owocować generowaniem się struktur pod ziemią lub w powietrzu.

Minecraft 1.8.9 The Bountiful Update – Instalacja

Po pobraniu i uruchomieniu klienta gry Minecraft należy zalogować się na swoje konto, a następnie przejść do zakładki o nazwie Profile Editor. Teraz wybieramy bieżący profil i zaznaczyć interesującą gracza wersję w opcji Use version. Po wybraniu wersji Minecraft 1.8.9 należy kliknąć na przycisk Save Profile i uruchomić grę.

Co nowego w Minecraft 1.8.9 The Bountiful Update – lista zmian (changelog)

Minecraft oznaczony numerem 1.8.9 naprawia kilka błędów oraz wprowadza zmiany w strefie Realms. Oprócz tego, skrzynia-pułapka zmienia swoją teksturę na okres świąt Bożego Narodzenia (w dniach 24-26 grudnia).

Minecraft 1.8.8 The Bountiful Update

Minecraft w wersji 1.8.8 to przede wszystkim poprawki z zakresu bezpieczeństwa. Co więcej, do Minecraft Realms dodano minigrę o nazwie Splatter stworzoną przez SethBlinga. Mapa w niej przedstawiona wzorowana jest na grze zręcznościowej Splatoon z konsoli Nintendo Wii U.

Minecraft 1.8.7 The Bountiful Update

Aktualizacja Minecrafta oznaczona numerem 1.8.7 naprawia dużą liczbę błędów występujących w rozgrywce oraz usuwa luki w zabezpieczeniach symulatora budowy świata.

Minecraft 1.8.6 The Bountiful Update

Minecraft oznaczony numerem 1.8.6 naprawia kilka drobnych z błędów, a także wprowadza jedną zmianę w rozgrywce. Od teraz nie da się postawić bloku komend przy użyciu dozownika.

Minecraft 1.8.5 The Bountiful Update

Related: How To Grow Warped Trees In Minecraft, How To Grow A Warped Forest Tree In Minecraft

Minecraft oznaczony numerem 1.8.5 naprawia poważny błąd związany z bezpieczeństwem oraz wprowadza zmiany w żółtych linijkach tekstu na ekranie tytułowym, tzw. splashe:

 • Dodano GNU Terry Pratchett;
 • Zmieniono Cooler than Spock! na Not as cool as Spock!;
 • Usunięto Happy Birthday, Notch, Happy Birthday, ez i Notch <3 ez!.

Minecraft 1.8.4 The Bountiful Update

Minecraft oznaczony numerem 1.8.4 usuwa luki w zabezpieczeniach gry. Dodatkowo naprawiono błąd z podążaniem zwierząt za graczem w trybie obserwatora.

Minecraft 1.8.3 The Bountiful Update

Minecraft oznaczony numerem 1.8.3 naprawia problemy występujące w trakcie wczytywania się sandboksowego świata.

Minecraft 1.8.2 The Bountiful Update

Minecraft oznaczony numerem 1.8.2 wprowadza nową ramkę graficzną czasu na ekranie debugowania (w celu aktywacji należy wcisnąć skrót Alt + F3) oraz kolejne żółte linijki tekstu na ekranie tytułowym (tzw. splash): Do it all, everything! i Where there is not light, there can spider!. Twórcy dodali również nowe statystyki dla:

 • Interakcji z magiczną latarnią i piecem oraz ze statywem alchemicznym i stołem rzemieślniczym;
 • Napełnionych i opróżnionych kotłów;
 • Odtworzonych płyt muzycznych;
 • Otworzonych dozowników, lejów, podajników, nut z bloków dźwięku oraz skrzyń;
 • Posadzonych roślin w doniczkach;
 • Wyczyszczonych zbroi i chorągwi;
 • Zaklętych przedmiotów;
 • Zjedzonych kawałków ciasta;
 • Zmienionych dźwięków w blokach dźwięku.

Minecraft 1.8.1 The Bountiful Update

Minecraft w wersji 1.8.1 wprowadza sporą liczbę zmian w rozgrywce. Od teraz można przedłużać efekt mikstury skoku i tworzyć golemy za pomocą Jack o'Lantern oraz stawiać przycisk na boku schodka. Zmieniono również system kopania oraz wydobywania surowców. Aby nasz bohater mógł coś zjeść będzie musiał przerwać kopanie. Minecraft 1.8.1 dodaje również nową komendę gamerule doEntityDrops true/false, która odpowiada za zrzut bytów typu ramka na przedmiot.

Minecraft 1.8 The Bountiful Update

Wydana 2 września 2014 r. Urodzajna Aktualizacja (po ang. The Bountiful Update) wprowadza do rozgrywki nowe bloki: granit, andezyt, dioryt, szlam, mokrą gąbkę, czerwony piaskowiec oraz jałową ziemię, na której nic nie wyrośnie. Ponadto od teraz kamienie w grze występować będą w wersji zwykłej oraz wypolerowanej. Autorzy dodali również nowe przedmioty (stojak na zbroję, metalowy właz, sztandar, płoty i furtki) oraz podwodny monument (Ocean Monument) wraz z dwoma blokami Prismarine i Sea Lantern.

Related: How Do You Make Mossy Cobblestone In Minecraft, How To Make A Mossy Cobblestone Wall In Minecraft

Leave a Comment